Bruger:   Autologin?
Adgangskode:  

Ny bruger?
Nordjysk Faldskærmsklub Aggersundvej 105B
9600 Aars

Solo: 70 22 86 22
Tandem: 70 22 86 23
Opvisning:   70 22 86 24

Klubhus:   98 66 15 61

Stævnekalender

På stævnekalenderen herunder kan du se, hvornår der er planlagt spring i Aars. Der afholdes principielt stævne hver weekend - året rundt.
De dage, hvor der er en instruktør-I på listen, kan elever springe.

Hold musen over tekster for at se yderligere info.
Dato Pilot Stævneleder I'er II'er Ins. elev AFF Tandem Bemærkninger
Søn 01-05-2016 Jacob Guldvang
Troels
Ons 04-05-2016 Christian Meyer
Gry Marianne
Jan Hilding
elever fra NIH, vi mangler hjælp til pakning m.m.
Tor 05-05-2016 Niels Jørgen
Peter
Christian Møller
Peter
CMMarianne
Kr. Himmelfartsdag
Fre 06-05-2016 Jan Hilding
Begynderkursus
tilmeldt: (spisning og hygge i klubben planlægges (gry)
Lør 07-05-2016 Sanjin
Gry Marianne
Jan Hilding
2 1er fra kl 10
Søn 08-05-2016 Frede Bertelsen
Gry Marianne
kun 1er til kl 12
Lør 14-05-2016 Lars Hestehave 2
Søn 15-05-2016 Niels Jørgen
Fre 20-05-2016 Swoopliga #1
Lør 21-05-2016 Jacob Guldvang
2
Søn 22-05-2016 Christian Meyer
Lør 28-05-2016 Nicolaj
en tandemrig væk til eksamen 26-27-28 maj
Søn 29-05-2016 Øjvind
Søren Schmidt
3
Fre 03-06-2016 Gry Peter
Jan Hilding
Knud
Begynderkursus
Spisning og hygge i klubben planlægges (gry)
Lør 04-06-2016 Frede Bertelsen
Gry Rene Hansen Jan Hilding
Fortræning til DM i Canopy PIloting
Søn 05-06-2016 Sanjin
Rene Hansen Fortræning til DM i Canopy Piloting
Man 06-06-2016 Fortræning til DM i Canopy Piloting
Tir 07-06-2016 Fortræning til DM i Canopy Piloting
Ons 08-06-2016 Fortræning til DM i Canopy Piloting
Tor 09-06-2016 Fortræning til DM i Canopy Piloting
Fre 10-06-2016 Peter
Danmarks Mesterskaberne i Canopy Piloting 2016
Lør 11-06-2016 Niels Jørgen
Peter
Danmarks Mesterskaberne i Canopy Piloting 2016
Søn 12-06-2016 Lars Hestehave Peter
Danmarks Mesterskaberne i Canopy Piloting 2016
Lør 18-06-2016 Christian Meyer
2 Opvisning ifb. Aalborg Regatta kl. 14 - kontaktperson Troels Jessen
Søn 19-06-2016 Jacob Guldvang
Fre 24-06-2016 Swoopliga #2
Lør 25-06-2016 Øjvind
1
Søn 26-06-2016 Nicolaj
Lør 02-07-2016 Sanjin
Søn 03-07-2016 Frede Bertelsen
Lør 09-07-2016 Lars Hestehave
Søn 10-07-2016 Niels Jørgen
Fre 15-07-2016 Swoopliga #3
Lør 16-07-2016 Jacob Guldvang
Søn 17-07-2016 Christian Meyer
Lør 23-07-2016 Nicolaj
Søn 24-07-2016 Øjvind
Lør 30-07-2016 Frede Bertelsen
Søn 31-07-2016 Sanjin
Tor 11-08-2016 Søren Schmidt
Fre 12-08-2016 Søren Schmidt
Begynderkursus
Lør 13-08-2016 Søren Schmidt
Søn 14-08-2016 Søren Schmidt
Knud
Fre 02-09-2016 Begynderkursus
Swoopliga #4
Lør 03-09-2016 Gry Mike
Knud
Søn 04-09-2016 Gry Mike
Knud
Lør 05-11-2016